Prasideda II-asis tarptautinis tinklinio turnyras, skirtas olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui

Prasideda II-asis tarptautinis tinklinio turnyras, skirtas olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui

Penktadienį, spalio5  d. Vilniuje, Lietuvos Edukologijos universitete (Studentų g.39, Vilnius) prasideda II-asis tarptautinis tinklinio turnyras, skirtas olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui.

            Turnyre dalyvauja UMKS MOS Wola (Varšuva), DAUGAVPILS UNIVERSITATE (Daugpilis), irpraėjusio sezono Lietuvos čempionai FLAMINGO VOLLEY-SM Tauras (Vilnius) irvicečempionai ELGA-Master Idea (Šiauliai) komandos.

V.Matuševas kartu su D.Pozniaku – pirmieji olimpiniai čempionai iš Lietuvos (1968 m. Mexiko).

V.Matuševas gimė 1945m. Ignalinos raj.Žagarynės kaime. 1952 m. kartu su tėvais persikėlė į Vilnių irpradėjo lankyti tinklinio treniruotes pas trenerį J.Švedą.

1967 m. IV TSRS tautų spartakiadoje Lietuvos tinklinio rinktinė (pagrinde V.Matuševo pastangų dėka)3:2 nugalėjo Ukrainos tinklininkus, kur žaidė 5 tarptautinės klasės sportomeistrai. Puikus V.Matuševo žaidimas (aukštas šuolis, kairiarankis) atkreipėdaugelio TSRS meistrų komandų dėmesį. Iš daugelio pasiūlymų V.Matuševaspasirinko Charkovo „Lokomotiv“ komandos kvietimą. Iš karto žaidė „Lokomotiv“pagrindinėje sudėtyje, o netrukus, 1968 m. buvo pakviestas į TSRS rinktinę. Rinktinės sudėtyje 1968 m. laimėjo Mexiko olimpiadą, 1969 m. Pasaulio taurėsbronzos medalius Vokietijoje ir sidabro medalius 1970 m. Universiadoje Turine.

Nepaisant puikių pasiekimų Ukrainoje, V.Matuševą nuolatos traukė atgal į Vilnių, kur ir buvo kviečiamas vadovauti kuriamai „Kuro aparatūros“ komandai. Baigęs valstybinį Charkovo pedagoginį institutą, 1974 m. su šeima grįžo į Vilnių, tapo komandos„Kuro aparatūra“ žaidžiančiu treneriu ir užsibrėžė tikslą išvesti šią komandą į TSRS aukščiausią lygą. V.Matuševo vadovaujama „Kuro aparatūra“ palaipsniui tapo viena geriausių TSRS tinklinio komandų, išsiskirianti kombinaciniu žaidimu.1985 m. kaip puikus treneris buvo paskirtas treniruoti TSRS jaunių rinktinę.

Iki pat netikėtosmirties 1989 m. V.Matuševas išliko atsidavęs tinkliniui, reiklus kitiems, o ypač sau.

Turnyrotvarkaraštis

 

spalio5 d. (penktadienis)

17.30 val "DAUGAVPILS UNIVERSITATE"Daugpilis- „FLAMINGO VOLLEY-SM Tauras“ Vilnius

18.30 val Turnyro atidarymas

19.00 val „UMKS MOS Wola“ Varšuva -"ELGA-Master Idea" Šiauliai

 

spalio6  d. (šeštadienis)
14.30 val „UMKS MOS Wola“ Varšuva - "DAUGAVPILS UNIVERSITATE"Daugpilis

15.00 val "ELGA-Master Idea" Šiauliai - "FLAMINGO VOLLEY-SMTauras"

 

spalio7d. (sekmadienis)
11.30 val  „UMKS MOS Wola“ Varšuva -„FLAMINGO VOLLEY-SM Tauras“ Vilnius

13.00 val   "DAUGAVPILS UNIVERSITATE" Daugpilis – „ELGA Master Idea“Šiauliai

14.00 val Apdovanojimai


2012-10-04

« Grįžti į naujienas