Sporto klubas "Tinklas" organizuoja III-ąjį tarptautinį tinklinio turnyrą

Sporto klubas "Tinklas" organizuoja III-ąjį  tarptautinį  tinklinio turnyrą

Balandžio 20-21  dienomis  LEU sporto salėse (Studentų g.39, Vilnius) sporto klubas "Tinklas" organizuoja III-ąjį  tarptautinį  tinklinio turnyrą, skirtą pagerbti  Vilniaus miesto tinklinio komandą "Aušra".
Sporto kolektyvas "Aušra" susikūrė Radijo komponentų gamyklos (vilniečiams geriau žinomos kaip p/d 555) bazėje apie 1947 m. Tinklinio komanda "Aušra" susibūrė 1952 m. Nuo 1964 m. iki išvykimo gyventi į Izraelį 1980 m. komandai vadovavo Robertas Kanaškovas . Pirmasis  „Aušros“ turnyras buvo suorganizuotas 1972 m ir skirtas buvusio komandos žaidėjo, tarptautinės klasės tinklinio sporto meistro Sergejaus Celiševo atminimui. Ta proga buvo  pagaminta speciali S.Celiševo  taurė, kurioje kiekvienais metais buvo žymima komanda nugalėtoja.  Turnyrai vyko iki 1979 m. Jų nugalėtojais yra buvę Vilniaus miesto tinklinio komandos „Mokslas“,  „Šiluminiai tinklai“, „Aušra“ ,  Aukštesniosios radio- elektronikos karinės mokykla .   Turnyrai nutrūko 1980 m, komandos treneriui R.Kanaškovui išvykus gyventi į Izraelį. S.Celiševo taurė kaip brangus tėvo atminimas buvo perduota dukrai Viktorijai.

2011 m .  R.Kanaškovo  iniciatyva ir buvusių žaidėjų bei  jų šeimų  lėšomis šis turnyras buvo atgaivintas. Dabar jis skirtas visų buvusių „Aušros“ komandos žaidėjų  pagerbimui. Komandoje žaidė visa eilė geriausių Lietuvos tinklininkų:  S.Celiševas, V.Pidoprigora, A.Steponavičius, J.Adomaitis, G.Rodinas, J.Kvedaravičius, G.Umantas, A.Balys, S.Baulinas, R.Krickas, R.Petrauskas ir kt.
Aukščiausi pasiekimai Lietuvos čempionatuose: II vieta (1975; 1981; 1985; 1986) ir III vieta (1976; 1979; 1980; 1982; 1984). To meto komandoje dar žaidė V.Lepkovičius, V.Kulešovas, M.Tureckis, J.Grigonis, E.Šmidtas ir kt.
Tai buvo komanda, kuri neturėjo jokių autoritetų ir aikštelėje visiems kabindavosi į atlapus. Pagrindinis komandos bruožas buvo laukinė gynyba.
Komandos siela buvo Valerijus Kulešovas, kurio credo aikštelėje - "neištraukiamų kamuolių nėra". Jo dėka žaidėjai per treniruotes patirdavo didesnę psichologinę įtampą, negu per varžybas, o smūgiuodamas į liniją jis pataikydavo net užsimerkęs.
Viktoras Pidoprigora - tinklinio fanatikas, treniravęs komandą nuo 1980 m. išvykus R.Kanaškovui, versdavęs žaidėjus treniruotis iki sutemų, taip tęsdamas V.Kulešovo žaidimo stiliaus tradicijas.
Valerijus Lepkovičius - šakninis komandos žaidėjas, nemėgęs žaisti gynyboje, kurio credo buvo "neatlošiamų kamuolių nėra".
Michailas Tureckis visose varžybose sugebėdavo iškrėsti po kelias "šunybes" varžovams savo padavimais ir perdavimais, ypač partijos pabaigoje.
E.Šmidtas nežiūrint savo nedidelio ūgio, smūgiuodamas kaire ranka sugebėdavo perrėžti stipriausias užtvaras.

Šiais metais  vyksiančiame  tarptautiniame „Aušros“ tinklininkų pagerbimo turnyre dalyvauja vyrų ir moterų tinklinio komandos iš Kaliningrado , Gardino , Šiaulių ir Vilniaus.  

Varžybų pradžia 20 d. (šeštadienį) 10.30

Varžybų pradžia 21 d.(sekmadienį) 12.00

Turnyro  uždarymas  ir apdovanojimai  16.00.


2013-04-17

« Grįžti į naujienas